Ana Sayfa Güncel Haberler Elektrik kesintisine çözüm eşekler

Elektrik kesintisine çözüm eşekler

- Reklam-

Kenya’nın Magadi kasabasında kadınlar köylerine elektrik sağlamak için, eşeklerin üzerine yerleştirdikleri güneş panellerini köy köy dolaştırıyor.

Güney Afrika’da yoksul bir kasaba olan Magadi’nin en büyük problemi kasabada elektriğin olmaması. Köylüler genellikle vahşi hayvanlardan korunmak ve gece çocuklarının ders çalışmasını sağlamak için, ormandan kestikleri odunları yakarak bu sorunu çözmeye çalışıyorlardı.
Telefonlarını şarj edebilmek için dahi 10 km yürümek zorunda kalan köylüler, haftada bir gün açık olan enerji istasyonuna mahkumdu. Green Enerji Afrika’nın yenilenebilir enerji projesi kapsamında Masaili kadınlar artık ormandan odun toplamak zorunda kalmadan ihtiyaçlarını giderebiliyor.

Eşeklerin üzerine astıkları solar panelleriyle yaklaşık 200 kadın 2000 haneli kasabanın elektrik ihtiyacını sağlıyor. Afrika’da en iyi yenilenebilir enerji türü olan güneş enerjisi kullanımında yağmurlu günlerde bile elektrik sağlayabilmek mümkün.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

AFAD’dan Elazığ için yapılan bağışlarla ilgili açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyası kapsamında yapılan bağışlara ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı Afet ve...