Ana Sayfa Güncel Haberler Erdoğan'dan havalimanı işçilerine müjde.

Erdoğan’dan havalimanı işçilerine müjde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üçüncü havalimanı merkez şantiyesinde işçilerle birlikte iftar yaptı. Konuşmasında şantiye çalışanlarına müjdeyi verdi: Müteşebbislere rica ettim. Ast, üst hiçbir ayrım yapmadan 2 bin 500 lira bu bayramda birer hediye verecekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Havalimanı Merkez Şantiyesi’nde işçilerle bir araya geldiği iftar programında yaptığı konuşmada, İstanbul’un, Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük havalimanında işçi kardeşleri ve yatırımın müteşebbisleriyle böyle bir ramazan sofrasında buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İftara programına gelmeden önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün son halini görmek istediğini ve helikopterle köprü üzerinde dolaştıklarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

“Buraları görmek ve buradaki şantiyelerin büyüklüğünü havadan izlemek insana başka bir gurur, başka bir onur veriyor. 2018 yılında inşallah ilk çeyreğinde Türkiye’nin kazanacağı bu havalimanı inşallah bizim dünyanın her yerinde iftihar vesilesi olacak. Tıpkı bir Marmaray gibi tıpkı şimdi onun biraz güneyinde yapılmakta olan lastikli sistemin yani otomobillerin geçtiği çift katlı aynı şekilde denizin altından tünel gibi.”

 

‘İkinci bir bayrağımız olamaz’

“Benim burada özellikle bu güzel gecede, bu ramazan gecesinde en çok üzerinde durmak istediğim konu şu, bizim birliği, beraberliğe çok ihtiyacımız var” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizi bölmek isteyenlere, ayırmak isteyenlere karşı bu birliğe, beraberliğe çok ihtiyacımız var. Biz Türküyle Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle Abazasıyla Gürcüsüyle velhasıl 78 milyonuyla bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bunu yakalamamız lazım. Onun için bugüne kadar hep şunu söyledi, tek millet olacağız, tek bayrak olacağız. Tek vatan, tek devlet… Böyle yürüyeceğiz. Millet kavramı, içinde her türlü etnik kimliği barındıran bir kavramdır. Bunu farklı yerlere çekmenin hiçbir anlamı yok. Onun için de şu anda bizim kalkıp da burada vatandaşlık bilincini bir kenara koymamızın anlamı yok. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bilinci, bu çok önemli. Bundan niye güceniyoruz, niye utanıyoruz? Bizim ikinci bir bayrağımız olamaz. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bunu böyle göreceğiz. 780 bin kilometrekareyle tek vatan ve devlet içinde devlet asla kabul edemeyiz.”

İşçilere bayram müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Havalimanı müteşebbislerine, çalışanları sevindirmeleri ricasında bulunduğunu belirterek, “Bu dev yatırımın müteşebbislerine bir ricada bulundum. Dedim ki, ‘Bu bayram tüm bu şantiyede çalışanları bir sevindirin.’ Sağ olsunlar, ‘Ne derseniz biz de onu yapalım’ dediler ve ast-üst hiçbir ayrım yapmaksızın buradaki her bir kardeşimize 2 bin 500’er lira bu bayramda birer hediye verecekler” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar programı öncesinde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım ile Yavuz Sultan Selim ve İzmit Körfez Geçiş köprüleri ile 3. Havalimanı inşaat sahalarını havadan inceledi.

Şantiye çalışanlarıyla aynı masada orucunu açan Erdoğan, işçilerle sohbet etti. Bu arada, çalışanlara 2 bin 500’er lira bayram ikramiyesi verileceğini müjdeleyen Erdoğan, işçiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Dünya

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Asmolen Döşeme Sistemlerin Deprem Davranışları

Bu yazımızda, son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan asmolen döşeme sistemlerin deprem karşısındaki davranışını inceleyeceğiz. Yazıya başlamadan önce asmolen döşemeyi kısaca hatırlayalım. Asmolen Döşeme Birbirine paralel dişlerin...

5 katlı binanın iki balkonu çöktü, facianın eşiğinden dönüldü

5 katlı binanın iki balkonu çöktü, facianın eşiğinden dönüldü Küçükçekmece'de binanın balkonunun çökme anı kamerada Küçükçekmece’de cadde üzerindeki 5 katlı bir binanın 3. ve 2. katındaki...

1915 Çanakkale Köprüsü’nde itme-sürme metodu uygulandı

1915 Çanakkale Köprüsü’nde itme-sürme metodu uygulandı 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında itme-sürme tekniği kullanıldı. Avrupa’da 1960’lı yılların başında kullanılmaya başlanan itme-sürme yöntemi Türkiye’de de genellikle köprü...

İnşaat sektörü uygun arsa bulmakta zorluklar yaşıyor

İnşaat sektörü uygun arsa bulmakta zorluklar yaşıyor Konya Müteahhitler Birliği Derneği (KOMÜT) Başkanı Adem Bulut, yeni konut üretimi için müteahhitlerin arsa bulma konusunda büyük...

SON YORUMLAR