Ana Sayfa Güncel Haberler İnşaat Halindeki Kongre Merkezinin Çatısı Çöktü

İnşaat Halindeki Kongre Merkezinin Çatısı Çöktü

Bu aralar sıkça meydana gelen iş kazalarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz hafta Eskişehir’de bir inşaatın çatısı çökmüştü. Bu sefer Kayseri’de Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde inşaat halindeki kongre binasının çatısı çöktü.

Kampüs yerleşkesinde inşaatı devam eden 6 katlı kongre merkezinin çatısında sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle çökme meydana geldi.

Olay yerine sağlık ekipleri, kolluk kuvvetleri, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Çökme sırasında enkaz altında mahsur kalan bir işçiyi kurtarmak için çalışmalar sürüyor.

Kayseri B.B. İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan, yaptığı açıklama ile ekiplerin ortak çalışma yürüttüğünü belirtti. Kızılkan, “Osman isimli işçinin, çatı çökmesi sırasında ayağının sıkıştığı yönünde net bilgimiz var. Ulaşabildik, şuuru açık, konuşabiliyor. Kontrollü vaziyette şahsı oradan kurtaracağız.” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve bilgi aldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Konut Satışlarındaki Rekor Sektördeki Beklentileri Artırdı!

Konut kredi faizlerindeki düşüşlerin ardından Eylül ayı içerisinde ipotekli konut satışlarında son 5 yılın rekorunun kırılması inşaat sektörünü gelecek için umutlandırdı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası...