İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar için En İyi Online Eğitimler

0
1977

İnşaat Mühendisleri, mimarlar, yapı öğretmenleri, teknikerler ve öğrenciler için, proje, şantiye, yapı işletmesi alanlarında sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacak olan en ucuz ve en kaliteli online eğitimler Sanal Şantiye takipçileri ile buluşuyor!

Listelenen online eğitimler UDEMY platformunda mevcut olup;

 • Web sitemizde belirttiğimiz fiyatlar ile satın alma bağlantısına tıkladığınızda karşılaştığınız fiyat arasında bir farklılık görürseniz lütfen bize bildirmekten çekinmeyin!
 • Aşağıda listelenen eğitimlere Sanal Şantiye özel indirim kodu tanımlanmıştır.  Bu fiyatlardan daha ucuza bulamayacağınızdan emin olun!
 • Eğitimleri beğenmediğiniz taktirde online eğitim merkezi UDEMY tarafından 30 gün içerisinde iade alabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Mühendis Akademi’nin hazırlamış olduğu online eğitimler

1- TBDY 2018 Uyumlu SAP2000 Eğitimi

İnş.Yük.Müh. Mehmet Öner YELEĞEN tarafından hazırlanan sap2000 eğitiminin ilk kısmında sıfırdan bir sanayi yapısı oluşturulup analiz edilmekte ve çıkan sorunlar detaylandırılarak düzeltmeleri yapılmaktadır. İkinci bölümünde ise betonarme kutu menfez yapısının tasarım ve analizleri en ince ve detaylarına kadar anlatılmaktadır. Son kısmında ise TBDY 2018’de dikkat edilecek hususlara değinilmektedir.

Eğitim fiyatı: 60 TL – İNCELE/SATIN AL


2- TBDY 2018 Uyumlu ETABS Eğitimi

Uluslararası düzeyde en çok kullanılan statik analiz programlarından birisi olan ETABS programı yüksek katlı yapıların analizinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok katlı betonarme binaların statik analizini yapabilme konusunda size yardımcı olacak bu eğitimle statik analizin mantığı ve süreçlerini kavrayacaksınız. Eğitimde 18 katlı bir örnek proje sıfırdan oluşturulup analiz edilmekte ve çıkan problemler irdelenerek düzeltilmektedir.

Eğitim fiyatı: 60 TL – İNCELE/SATIN AL


3- TEKLA (X-Steel) Structures Eğitimi

Tekla Structures yani diğer adıyla X-Steel, çelik projelerin imalatında ve detay çizimleri oluşturulmasında dünya genelinde en çok kullanılan üç boyutlu modelleme programlarından birisidir. Çelik yapı proje çizilmesi konusunda TEKLA olmazsa olmazlardandır. Bu eğitim ile Tekla (X-steel)’in V21 sürümü ile kompleks bir eğrisel çelik çatı projesi sıfırdan tüm çizimlerin ve paftaların oluşturulmasına kadar detayları ile ele alınarak hazırlanmıştır. Yaklaşık 13 saat süren online eğitim ile çelik projelerde nelere dikkat edilmesi gerekir, birleşimlerinde kullanılabilecek durumları nelerdir, birleşim detayları nelerdir gibi soruların cevaplarını öğreneceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3xNXVxGfyU

Eğitim Fiyatı: 50 TL (ÖZEL FİYAT) – İNCELE/SATIN AL


4- MS PROJECT Eğitimi 

MS Project Microsoft tarafından geliştirilen bir proje yönetim yazılımıdır. Planlama mühendisleri, planlama alanında çalışmak isteyenler, proje yönetimi ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilen bu eğitim ile kritik yol zamanlamaları, kritik zincirleme ve olay zincirleme metodolojisine hakim olabilirsiniz.  Böylelikle bütçe yönetimi ve iş yükü analizinde bir üst seviyeye şirketinizi – işinizi taşımış olursunuz.

 

Eğitim Fiyatı: 50 TL (ÖZEL FİYAT) – İNCELE/SATIN AL


5- REVIT Architecture Eğitimi

REVIT Architecture Autodesk tarafından geliştirilen 3 boyutlu yapı tasarım ve modelleme yazılımıdır. Yapı Bilgi Sistemi (BIM) ile birlikte tasarımda harcanan süreyi en aza indirerek en iyi şekilde yapı tasarlanabilir. Eğitimde her ne kadar örnek bir proje olmasa da tasarım sürecinde kullanacağınız birçok özellik kullanım klavuzu şeklinde detaylıca ele alınmıştır.

Eğitim Fiyatı: 50 TL (ÖZEL FİYAT) – İNCELE/SATIN AL

 


6- REVIT Structure Eğitimi

Revit STRUCTURE Autodestk tarafından geliştirilen 3 boyutlu yapı tasarımı ve modellemesi yapmaya yarayan oldukça gelişmiş bir programdır. Yapı Bilgi Sistemi (BIM) sayesinde dökümantasyon işlerine harcanan zamanı minimuma indirerek tasarıma daha fazla odaklanmanızı sağlar. REVIT Structure sayesinde yapı elemanlarının modellemesi, donatı ve çelik modellemelerin yapılarak görselleştirilebilmesi, detaylı metrajın oluşturulması gibi birçok özelliğe sahiptir. Eğitim içeriğinde 18 katlı betonarme bir yapı modellenmekte; modelleme sürecinde gerekli tüm komutlar ve özellikler anlatılmaktadır. Ayrıca TBDY 2018 ve TS 500 ‘deki sınır değerler dikkate alınarak donatı modellemesi yapılmasından metraj ve paftalama işlerine kadar anlatım yapılmaktadır. Ayrıca Revit Structure ile hazırlanan modelin analizi yine Mühendis Akademi tarafından hazırlanan ETABS Eğitimi ile entegre edilmiştir.

Eğitim Fiyatı: 45.99 TL (ÖZEL FİYAT) – İNCELE/SATIN AL


7- TBDY 2018 Uyumlu STA4CAD Eğitimi 

Betonarme statik projelerin hazırlanması ve paftaların alınması konularında ülkemizde yaygın olarak kullanılan yazılımlardan birisi olan STA4CAD programının bu eğitiminde; 4 katlı örnek bir okul yapısı tüm detayları ile modellenmekte ve analiz edilmektedir. Ayrıca TBDY 2018 ve TS 500’de inşaat mühendislerinin dikkat etmesi noktalara değinilmekte, göreli kat ötelemesi gibi tahkikler yapılırken kullanılan excel dokümanlarının hazırlanmasına kadar açıklamalar yapılmaktadır. Bunun yanında istinat duvarı modellemesi ve çözümü de mevcuttur.

Eğitim Fiyatı: 50 TL  – İNCELE/SATIN AL


Diğer Eğitmenlerin Hazırladığı Eğitimler

1- Sıfırdan Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi

Betonarme konut statik projelerde neler olmalı, mimari proje ile kontrolleri nasıl olmalı, donatı ve plan okumaları, uygulamalarda karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların nasıl aşılacağı gibi konuları ele alan bu eğitimde gerçek projeler irdelenmiştir. TBDY 2018 uyumlu olarak hazırlanan proje örnekleri ile statik proje okumayı baştan sona öğreneceksiniz, belediyelere sunulan projelerde nelere dikkat edilir ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz.

Eğitim Fiyatı: 39.99 TL  – İNCELE/SATIN AL


2- Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci ve Metraj Eğitimi

İnş. Müh. Barış Çavuşoğlu Bu Eğitimi ile Kamu İhale Mevzuatı ve İhale sürecinin nasıl işlediğinden başlayarak söz konusu projelerin kalem kalem tüm metrajlarının nasıl çıkarıldığını örneklerle anlatıyor. Özellikle Metraj Nasıl Yapılır bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum diyenlerin kaçırmaması gereken bir eğitim.

Bu eğitim ile öğrenecekleriniz

 • Kamu İhale Mevzuatını tanıyacak, mevzuatların hangi amaçları hedeflediğini öğreneceksiniz.
 • Benzer iş gruplarını öğreneceksiniz.
 • İş yapacağınız faaliyet alanına ve idareye karar verebileceksiniz.
 • İhale dokümanını indirmeden yaklaşık maliyet aralığını belirleyebileceksiniz.
 • Kamu İhale Kurumu’na bağlı EKAP’tan ihale araması yapabilecek,ihale dokümanı indirebileceksiniz.
 • Sözleşme Tasarısı,idari şartname, ve teknik şartnameyi tanıyacak kolaylıkla inceleyebileceksiniz.
 • İhale yeterlilik kriterlerini istenilen belgelerin örneklerini görerek tanıyacaksınız.
 • İndirilen projeler üzerinden aşama aşama yapının bütün metrajlarını hesaplayabileceksiniz.
 • Yaklaşık maliyet hesabının nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
 • Yapım işlerinde fiyat farkı endeksleri ile yaklaşık maliyetin ve birim fiyatların nasıl güncellendiğini öğreneceksiniz.
 • Maliyet cetvelinin ne olduğunu ve nasıl oluşturulduğunu öğreneceksiniz.
 • Kendi firmanızı kurduğunuzda kolaylıkla kamu ihalelerine katılabileceksiniz.

Ders sayısı: 36
Ders Süresi: 7 saat 10 dakika


Eğitim Fiyatı: 36.99 TL  – İNCELE/SATIN AL


3- SAP2000, ETABS, STA4CAD, ProtaStructure ile Statik Proje Eğitimi

“Mühendislik Uygulamaları” nın hazırladığı, Betonarme yapıların TBDY 2018’e göre Autocad,

SAP2000, ETABS, STA4CAD ve ProtaStructure programları ile analizi ve tasarımı eğitimi

Bu kurs ile;

 • 6 Program Tek Kursta; AUTOCAD, SAP2000, ETABS, STA4CAD, PROTASTRUCTURE ve LİNPRO programlarını tek eğitim setinde öğrenebileceksiniz
 • Sıfırdan başlayarak projenin sonuna kadarki olan her adımını detaylarıyla öğrenebilecek kendi projenizi kendiniz yapabileceksiniz.
 • LİNPRO programı ile yapı statiği-I-II,matris metod,sonlu elemanlar metodu ve ileri yapı statiği derslerinde yapısal sistemlerinizi kısa sürede çözüp kontrol edebileceğiniz bir programı öğrenmiş olacaksınız
 • TBDY 2018 e göre yapı tasarımının nasıl yapıldığını öğrenebileceksiniz
  6 programı rahatça kullanabilecek ve yapı tasarlayabileceksiniz

Eğitim Fiyatı: 50 TL  – İNCELE/SATIN AL


4- Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi

Bina bina inşaatının sıfırdan başlayarak aşama aşama nasıl oluştuğunu, yapılan imalatların sırasını ve bu imalat nasıl yapıldığını gerçek bir proje üzerinden öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre! Eğitim setinde kaba inşaat, kazı, grobeton, yalıtım, kalıp sistemleri, demir işçiliği, beton işçiliği, topraklama, duvar işçiliği, çatı elemanları ve tüm ince işleri elektrik tesisatlarına kadar kadar öğreneceksiniz.

Eğitim Fiyatı: 60 TL  – İNCELE/SATIN AL


5- TBDY 2018’e göre Sıfırdan IdeCAD Statik v10 Eğitimi

Ülkemizde betonarme modelleme ve statik hesap konusunda yaygın olarak kullanılan bir diğer program olan IdeCAD Statik ile birçok proje hazırlanmakta. Eğer ki statik proje hazırlanmasına yeni başladıysanız ve TBDY 2018’i öğrenmek istiyorsanız bu eğitimden faydalanabilirsiniz. Bu eğitim ile TBDY 2018’e uygun olarak statik projenin hazırlanması, paftalama, doğrusal performans analizi, istinat duvarı modellemesi, detaylı rapor oluşturma, risk analizi yapma ve raporlama gibi konuları öğreneceksiniz.

Eğitim Fiyatı: 36.99 TL  – İNCELE/SATIN AL


6- TBDY 2018’e göre Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi

Bu eğitim ile statik proje hazırlama konusunda başlangıç seviyesinde bulunanları bir üst seviyeye rahatlıkla çıkabileceklerdir. Belediyeler tarafından onaylanmış 10 adet farklı mimari projenin statik analizini yaparak birbirinden farklı projeler üzerinden Sta4CAD Eğitimini tamamlayacaksınız. Eğitimi tamamladığınızda karşılaştığınız mimari projelerin statik projelerini rahatlıkla tasarlayıp analizlerini irdeleyebileceksiniz.

Eğitim Fiyatı: 40 TL  – İNCELE/SATIN AL


 

Eğitimler ile ilgili aklınıza takılanları yorum alanında belirtebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here