Herkese Merhaba!

İnşaat Mühendisliğinde birbirinden farklı birçok terim kullanılıyor. Bu testimizde sıkça kullanılan terimleri sizler için derledik.

Bakalım ne kadar hakimsiniz!

Hazırsanız…

TEST BAŞLIYOR

Kendisini tutamayacak pozisyondaki zemini tutmak için yapılan her türlü yatay ve düşey taşıyıcı sistemlere ne ad verilir?

Correct! Wrong!

Kesme kuvvetini karşılamak üzere betonarme kiriş ve döşemelere yerleştirilen, özel şekilde bükülmüş betonarme demirine ne ad verilir ?

Correct! Wrong!

Zemin güçlendirme uygulamalarında kullanılan ,yüksek çekme ve düşük sünme özelliğine sahip olan, üzerinde kare ya da dikdörtgen şeklinde boşluklar yer alan malzemelere ne ad verilir ?

Correct! Wrong!

Kuyu açmak yada kazık temel yapmak üzere burgu ile yeri delme işlemine ne ad verilir?

Correct! Wrong!

Farklı beton katmanlarının planlı ya da plansız bir şekilde yeterli aderans ile kaynaşmaması ve beton tabakalarının farklı olarak çalışmasına neden olan uygulama hatasına ne ad verilir ?

Correct! Wrong!

Beton dökümünden sonra zeminin düzleşmesi, betonunun arasındaki boşlukların kapatılması ve zeminin daha sağlam olması için kullanılan makinaya ne ad verilir ?

Correct! Wrong!

Birbirine sınır olan, aynı tipte veya farklı tipteki imalatları birbirinden ayırmak için bırakılan boşluklara ne ad verilir ?

Correct! Wrong!

Kıyı yapılarına etki eden dalga enerjisini sönümlemek amacıyla destek olarak kullanılan büyük kütleli taş bloklara ne ad verilir?

Correct! Wrong!

İnşaat Mühendisliğinde sıkça kullanılan terimlere ne kadar hakimsiniz?
Doğru bölümü seçtiğine emin misin?
Her insan hata yapar !
Bunada şükür.
Tekniğin iyi ama geliştirmen lazım.
Biraz daha çabayla çok iyi yerlere gelebilirsin.
Geleceğin çok parlak sadece kendine inan.
Ayakta alkışlıyorum şuan.
Anlatmaya gerek yok.

Share your Results:

Testlerin devamı için yorum yapıp arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

12 YORUM

  1. Test sayesinde merak edip araştırdığım uygulamalar oldu.Emeği geçenlere teşekkür ederim.Lütfen böyle içeriklere devam edin Emirhan Bey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here