Ana Sayfa Güncel Haberler İnşaatta Çalışan Tıp Öğrencisi İş Kazasında Yaşamını Yitirdi

İnşaatta Çalışan Tıp Öğrencisi İş Kazasında Yaşamını Yitirdi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümü 4. sınıf öğrencisi Remzu Ersu, çalıştığı şantiyede vincin kaldırdığı beton bloğun üzerine düşmesi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hürriyette yer alan habere göre olay Esenyurtta bulunan bir şantiyede meydana geldi. Henüz 22 yaşında olan Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Remzi Ersu, dönem tatilini geçirmek için Van’dan İstanbul’a geldi. Remzi Ersu akrabası Sefer Deli’nin yanında bir inşaatta çalışmaya başladı.

Beton blok üzerlerine düştü.

Şantiyede vincin kaldırdığı beton blok, vincin halatının kopmasıyla birlikte tıp öğrencisi Remzi ve akrabası Sefer’in üzerine düştü.  Ağır yaralanan Remzi Ersu ve Sefer Deli sağlık ekiplerince yapılan müdahalenin ardından çevrede bulunan bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Talihsiz öğrenci yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acı haberi duyan Ersu’nun gencin yakınları hastaneye akın etti. Ersu’nun yakınları gözyaşlarına boğulurken, ağır yaralanan Sefer Deli’nin ise tedavisine devam edildiği kaydedildi.

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Binalar Kaç Büyüklüğündeki Depreme Karşı Tasarlanıyor?

Bu yazının belli bölümlerini sıradan bir vatandaş anlayabilirken, belli bölümlerini ise sadece teknik elemanlar anlayabilecek. Teknik elemanlardan kastım, mühendisler ve mimarlar. Bu yazıda, çoğu mimar/mühendislerin...