Kule Vinçte Mahsur Kalan Operatöre Kurtarma Operasyonu

0
113

Antalya Konyaaltı’nda bulunan Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içindeki yurt inşaatında kurulu olan 45 metrelik kule vincin operatörü, vincin kumanda merkezinde rahatsızlanarak mahsur kaldı. 45 metre yüksekten aşağı inemeyecek durumdaki operatörü itfaiye ekilpleri kurtardı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 10.30 sırasında Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içinde yapımına devam edilen bir yurt inşaatının kule vincinde meydana geldi. Sabah mesaisiyle birlikte 45 metrelik vinç kulesine çıkan 32 yaşındaki operatör Oktay Mutlu, çalışmaya başladı. Yaklaşık 2 saat çalışan Mutlu, bir anda aşırı derecede öksürerek fenalaştı. Kendi imkanlarıyla kuleden inemeyen Mutlu, durumu şeflerine bildirdi. İki görevli Mutlu’nun yanına çıkarak durumu hakkında bilgi aldı. Kuleden inmesi mümkün görünmeyen Oktay Mutlu için mesai arkadaşları 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi.

İhbarla bölgeye itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. 54 metrelik merdivenle 2 itfaiye eri operatörün olduğu noktaya ulaştı. İlk tedavisi kulede yapılan Mutlu, daha sonra itfaiye sepetine alınıp, yere indirildi. Bir hayli bitkin ve sürekli öksürdüğü gözlemlenen Oktay Mutlu’ya maske takılıp, ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. İtfaiyenin çalışmasını diğer işçiler ise endişeli gözlerle izledi.

Asrın projesi Filyos Limanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here