İstanbul Ümraniye’de metro inşaatının olduğu caddede göçük meydana geldi. Çevredeki bir siteye ait olan ve içinde 2 kişinin bulunduğu belirtilen güvenlik kulübesinin de göçükte kalması nedeniyle arama kurtarma çalışması başlatıldı. İBB’den yapılan açıklamada, “Göçüğün zemin altında oluşan boşluktan kaynaklanabileceği tahmin edilmektedir” denildi. Uzun arama çalışmaları neticesinde göçük altında kalan 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Parseller Mahallesi Kesikkaya Caddesi’nde büyük bir gürültüyle göçük meydana geldi. Dudullu-Bostancı Metro Hattı şantiyesinin yanındaki yolda yaşanan göçük ile 10 metre çapında, 7-8 metre derinliğinde dev bir çukur açıldı.

Çöküntünün meydana geldiği yerin yanında bulunan siteye ait güvenlik kulübesi ile şantiyeye ait konteyner de göçükte kaldı.

Kulübenin içinde 2 kişinin bulunduğunun söylenmesi üzerine arama kurtarma çalışmasına başlandı. Drone ile havadan görüntülenen göçük alanında kolluk kuvvetleri ve İBB ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Çevredeki binaların tedbir amaçlı tahliye edildi. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Arama ve kurtarma çalışmaları neticesinde toprak altında kalan iki güvenlik görevlisinin cansız bedenine ulaşıldı.

PANİK YAŞANDI, DOĞALGAZ KESİLDİ

Öte yandan, çevreye doğalgaz kokusu yayılması üzerine vatandaşlar tedirgin olup sokağa indiler. Olay yerine çağrılan doğalgaz ekipleri caddedeki gaz akışını kesti.  Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada ise çökmenin, Dudullu-Bostancı Metro Hattı’nın Parseller İstasyonu ile Depo Sahası arasındaki tünel imalatlarının, istasyon tarafındaki son genişletme etabında meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, İBB raylı sistemler, AKOM, itfaiye, yol bakım, İSKİ, zabıta, 153 Yerinde Çözüm ekiplerinin 10 araç ve iş makinesi, 38 personel ile olay yerinde çalışmalarını sürdürdüğü aktarıldı.

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here