Ana Sayfa Blog Mühendis Olduğu Bilinmeyen Ünlüler

Mühendis Olduğu Bilinmeyen Ünlüler

Çağlar Ertuğrul(Makine Mühendisi)

5 Kasım 1987 yılında İzmir Karşıyaka‘da dünyaya gelmiştir. 2005 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olmuş ardından 2011 yılında Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü okuyarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Üniversitenin tiyatro kulübüne üye olan Ertuğrul, ilk tiyatro deneyimini burada yapmıştır.

Yiğit Özşener(Elektronik ve Haberleşme Mühendisi)

6 Nisan 1972 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da doğmuştur. Ortaokulda Fransızca, lisede ise İngilizce öğrendi.
İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği‘nden 1996 yılında mezun oldu. Bu arada askerliğini yaptı. Yedek subay olarak, Kuleli Askeri Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yaptı. Koç Üniversitesi‘nde 1997 yılında başladığı İşletme master’ını MBA’yı ( “Master of Business Administration” )1999 yılında tamamladı.

Cem Davran(Elektrik Mühendisi)

Tam ismi Muharrem Cem Davran‘dır.  3 Mart 1964 yılında tiyatrocu Mehmet Davran’ın ikinci oğlu olarak İstanbul Kasımpaşa’da doğdu.Henüz çocuk yaşta sınavla girdiği Şehir Tiyatrolarında eğitim almaya başlayan ve filmlerde, tiyatro sahnesinde seyirci karşısına çıkan Davran, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunudur.

Çağla Kubat(Makine Mühendisi)

16 Kasım 1979 yılında İzmir‘de dünyaya geldi. 2002 Türkiye ikinci güzeli seçildikten sonra oyunculuk yapmaya başlayan, Arka Sokaklar dizisiyle ismini duyuran ancak daha çok sörf sporu ile tanınan Kubat, kendisine şöhreti getiren 2002 Miss Turkey yarışmasından bir yıl önce İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Ankaralı Namık(Makine Mühendisi)

30 Nisan 1976 yılında Çankırı ilinin Kurşunlu İlçesi, Yeşilöz Köyünde doğmuştur. Gerçek ismi Namık Uğurlu‘dur. 6 yaşına kadar Ankara, Altındağ’da büyümüş ve 6’lı yaşlarda saz çalmaya başlamış ve o dönemlerde düğün ve gazinolarda sahne almıştır. Malatya İnönü Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiştir fakat mesleğini yapmayıp müziğe yönelmiştir.

Mirkelam(Jeofizik Mühendisi)

20 Mayıs 1966 tarihinde İstanbul‘da dünyaya geldi.İlköğrenimi için gittiği Fındıkzade Çapa İlk Okulu’nun ardından, orta okulu Özel Kalamış Lisesi’nde okudu. 1984‘te Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümüne girdi ve 1990 yılında mezun oldu. Mirkelam, okul yıllarında yazmaya başladığı şiirlerin etkisiyle müziğe başladı. Bir süre dj’lik yapsa da, doksanlı yılların “koşan adamı” olarak ismini müzik tarihine altın harfler ile yazdırmayı başardı.

Murat Yıldırım(Makine Mühendisi)

13 Nisan 1979 yılında Konya‘da dünyaya geldi. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü‘nünden sekizinci senesinde mezun oldu. Tiyatro ve müziğe oldukça ilgili olan Murat Yıldırım okuduğu üniversitenin tiyatro bölümüne katılmış ve 3 yıl amatör oyunculuk yapmıştır. Televizyonla ilk tanışması ise 2003 senesinde Ölümsüz aşk dizisi ile oldu.

Nuri Bilge Ceylan(Elektrik-Elektronik Mühendisi)

26 Ocak 1959 tarihinde İstanbul Bakırköy‘de doğdu.  İlkokul, ortaokul ve liseyi Bakırköy’de okumuştur. 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde iki yıl sinema eğitimi gördü. Boğaziçi Üniversitesi‘ndeki eğitimi sırasında üniversitenin fotoğrafçılık (BÜFOK), dağcılık ve mağaracılık kulüplerine katılarak, doğa etkinlikleri ile ilgilendi.

 

Tarık Akan(Makine Mühendisi)

Asıl adı Tarık Tahsin Üregül olan ünlü oyuncu 13 Aralık 1949 yılında İstanbul‘da bir abla ve bir ağabeyden sonra üçüncü çocuk olarak dünyaya geldi. Bir dönem subay olan babası Yaşar Üregül‘ün görevi nedeniyle ErzurumDumlupınar‘da yaşamıştır. Babasının başka bir yere tayini üzere Kayseri‘ye taşındılar ve Akan ilkokulunu da burada tamamladı.Babasının emekliliği üzerine İstanbul‘a tekrar taşındılar ve Bakırköy‘e yerleştiler. Bakırköy‘e taşındıktan sonra ortaokul ve liseyi burada tamamlamıştır. Lise‘yi bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi‘ne girdi ve burada makine mühendisliği bölümünü okudu.

Selda Bağcan(Fizik Mühendisi)

- Advertisement -

1948 yılında Muğla’nın Menteşe ilçesinde dünyaya geldi.1971 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite son sınıftayken amatörce müzik yapmaya başladı. Erkan Özerman sayesinde yaptığı ilk iki 45’lik plağı iyi iş yapınca profesyonel olarak müzik hayatına atıldı.

 

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Muhammet Talha Salman
Muhammet Talha Salman
Editör / Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Endüstriyel İzolasyon

Endüstriyel İzolasyon Ortamların belirli etkenlerden ve zararlı maddelerden arındırılması, daha istenilen duruma getirilmesi anlamına gelen izolasyon, evlerde isteğe bağlı olsa da, endüstriyel işletmelerde endüstriyel izolasyon...

İBB’den deprem raporu! İşte en riskli 9 ilçe

İBB'den deprem raporu! İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 39 ilçedeki olası deprem kayıpları ile hasarlarını ortaya koyan "İstanbul Olası Deprem Kayıp Tahminlerinin Güncellenmesi Projesi...

Çöken merdivenin altında kalan işçi yaralandı

Aydın'ın Efeler ilçesindeki bir inşaatta çöken merdivenin altında kalan işçi yaralandı.Olay, Fatih Mahallesi 1101 sokakta yapımı süren bir inşaatta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre,...

 Çukurova Bölgesel Havalimanı havadan görüntülendi

 Çukurova Bölgesel Havalimanı havadan görüntülendi - Mersin'in Tarsus ilçesinde inşa edilen ve tamamlandığında 30 milyon yolcu kapasitesi ile Türkiye'nin ikinci büyük havalimanı olacak Çukurova Bölgesel...

SON YORUMLAR