Ana Sayfa Güncel Haberler Akşehir'de pazar yerinin çatısı çöktü

Akşehir’de pazar yerinin çatısı çöktü

Konya’nın Akşehir ilçesinde bir pazar yerinin çatısı, üstünde biriken kar nedeniyle çöktü. Enkaz altında kalan 4 kişi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Konya’nın Akşehir ilçe merkezinde perşembe günleri kurulan semt pazarının çatısı, üstünde biriken kar nedeniyle sabah saatlerinde çöktü. Bazı esnaf ve alışveriş için pazara gidenler, çatının metal parçalarıyla düşen karların altında kaldı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Olay yerine giden Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, 4 kişinin enkaz altından kurtarılarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Sezgin, enkaz altında bir kişinin daha olduğu yönünde ihbar alındığını dile getirerek, çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Kaynak: AA

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Binalar Kaç Büyüklüğündeki Depreme Karşı Tasarlanıyor?

Bu yazının belli bölümlerini sıradan bir vatandaş anlayabilirken, belli bölümlerini ise sadece teknik elemanlar anlayabilecek. Teknik elemanlardan kastım, mühendisler ve mimarlar. Bu yazıda, çoğu mimar/mühendislerin...