Ana Sayfa Güncel Haberler Gayrimenkul Sektöründe Beklenen Kampanya Açıklandı

Gayrimenkul Sektöründe Beklenen Kampanya Açıklandı

- Reklam-

 

Gayrimenkul sektöründe merakla beklenen konutta büyük kampanya Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Murat Kurum tarafından basına duyuruldu.

Gayrimenkul sektörü ile ilgili merakla beklenen kampanya açıklandı. Bakan Murat Kurum yaptığı basın toplantısında; “Bu kampanya 29 Ağustos’ta başlayacak, Ekim sonuna kadar devam edecek. İlk etapta yaklaşık 100 bin konut stokunun %25’ini eritmeyi hedefliyoruz.” şeklinde ifade etti.

Kampanyada kaç proje yer alıyor

Gayrimenkul sektörü ile ilgili kampanya, başta İstanbul olmak üzere tüm illerde ilk etapta 33 proje ile başlayacak. Ancak, zaman içerisinde tüm sektör şirketlerinin katılımıyla devam edecek.

Kampanyanın detayları şunlardır;

  • Kampanya 29 Ağustos – 31 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak.
  • Projelerin mevcut satış fiyatı üzerinden %10 indirim yapılacak.
  • Minimum %10 peşinat tahsil edilecek.
  • Altın ve döviz yatırımı olan yatırımcıların birikimleri bugünkü kurdan alınmış olacak ve kurlardaki olası artışlar, tahsil edilmiş olan konut bedellerinden düşülecektir.
  • 12. ve 24. aylarda %15 oranda birer ara ödeme gerçekleşecek.
  • Kalan bakiyenin (%60’ına) 120 aylık bir vade ile aylık %0,98 faizli kredilendirme yapılacak. Bu kredilendirme gayrimenkul şirketleri tarafından uygulanacak olup, banka ve kefalet zorunluluğu olmayacaktır.
  • Böylece vade farksız peşinat ödemeleri de göz önüne alındığında faiz oranı totalde %84′e inmiş olacak.
  • 6 ay veya bir yıl içinde kalan borcunu kapatmak isteyenlere kurumlar tarafından özel indirimler uygulanacak.

Emlak Kampanyasından beklenen nedir?

- Reklam-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına konuşmasının devamında Murat Kurum şunları ifade etti;

“Gayrimenkul sektörümüz bu kampanya ile birlikte büyük bir fedakarlık göseriyor. Bu kampanya hem vatandaşlarımız, hem ekonomi, hem sektör, hem de alıcılara büyük fırsatlar sunmuş oluyor. Ekonomik kuşatmaya karşı milli bir duruş seferberliği olarak tüm fedakarlık yapanlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bakanlığımız, devletimiz ve sektör temsilcilerimiz bu ekonomik kuşatmaya karşı olan dik duruşlarını net bir şekilde gösteriyorlar.

100 günlük eylem planı içindeki yeri

100 günlük eylem planımız içerisinde olan 39 eylemden bir tanesi de bu gayrimenkul sektörü ile ilgili kampanyadır. Diğer eylemlerimiz ile birlikte bu “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyamız da kararlı bir şekilde uygulanacaktır.”

Sayın Kurum konuşmasının devamında;”Emlak sektörü dışında turizm sektörümüz de şu an itibarı ile oldukça iyi durumdadır. Yine sanayi ve üretim sektörü de aynı şekilde. Bu vesile ile Gayrimenkul sektörümüz de üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmektedir. Amerikan menşeli ürünlerin projelerimizde kullanılmaması kararlı bir şekilde takip edilecektir. Emlak Bankasının sektöre ve gayrimenkul ile ilgili işlere destek olmak adına kuruluş sürecini hızlı bir şekilde işletiyoruz” dedi.

Son olarak ta; “Daha önce ifade ettiğimiz, TOKİ başkanlığımızın, borcunu ödeyene %24 indirim kampanyası devam etmektedir. Bu vesile ile ekonomimize olan katkılarından dolayı başta devlet mensuplarımıza ve vatandaşlarımıza, tüm banka kuruluşlarımıza, sektör temsilcilerimize, mimar ve mühendislerimize ve siz kıymetli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Emlak Konut da kampanyada yerini alacak mı?

Emlak Konut’un da kampanyaya dahil olduğunu ifade eden Murat Kurum, vatandaşların 26 Ağustos Malazgirt ve 30 Ağustos Zafer bayramlarını tebrik etti.

Kaynak; TRT Haber

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP
İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMPhttp://www.mithatguney.com
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Barajlar Neden Gereklidir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Baraj eski zamanlardan beri insanlığın su ihtiyacını karşılamak ve tarımsal alanların sulanması amacıyla inşa edilen su yapılarıdır. Günümüzün modern barajları stratejik öneme sahiplerdir. Çünkü;...