görsel kaynağı: ntv.com.tr

İstanbul Kadıköy’de bir inşaata toprak boşaltan hafriyat kamyonu, yolda oluşan çökme nedeniyle yan yattı. Tonlarca toprak yüklü kamyonun altında kalan 1 işçi hayatını kaybetti. Olayın meydana geldiği sokakta oturan iş güvenliği uzmanı bir kadın gözyaşlarını tutamadı.

ntv.com.tr’de yer alan habere göre kaza saat 10.30 sıralarında meydana geldi. Yapımı devam eden inşaata hafriyat kamyonundan toprak dökümü yapılıyordu. Bu sırada kamyonun ağırlığıyla yolda meydana gelen ufak çaplı çökme nedeniyle damperi açık olan kamyon devrildi.

Kazada işçilerden Mehmet Demirkaya (66) tonlarca ağırlığın altında kaldı. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi.
Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri işçiyi kurtarmak için seferber oldu. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar ardından Demirkaya kamyonun altından çıkarıldı.
Sağlık ekipleri, talihsiz işçinin hayatını kaybettiğini belirledi.

görsel kaynağı: ntv.com.tr
görsel kaynağı: ntv.com.tr

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Aynı sokakta oturan İş Güvenliği Uzmanı Gülay Başpınar, gördüğü manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. Kamyon altında kalan işçiyi gören Başpınar, “Kazanın nasıl olduğunu bilmiyorum ama iş güvenliği yok mu bu inşaatta? Ben de bir iş güvenliği uzmanıyım. Toprak altında kalmış, çok kötü oldum. Etkilendim” dedi. Demirkaya’nın cenazesi ambulansa konularak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Kazada park halindeki bir araç da zarar gördü. Çevredeki vatandaşlar inşaat çalışmalarından şikayetçi olduklarını söyledi. Melek Giray, “Bu bir kazadır ama çok inşaat var. Kendimizi rahatsız ve güvensiz hissediyoruz. Yürürken bile başımıza bir şey gelebilir “diye konuştu.
Gözaltına alınan kamyon sürücüsü polis merkezine götürülürken olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here