Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletinde iki yolcu treninin, kısmen sularla kaplı bir köprüden geçerken raydan çıkması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 24 kişi öldü, 25 kişi de yaralandı.

Hindistanda Mumbai’den Varanasi yönüne seyretmekte olan Kamayani Express treni raydan çıkarak, karşı yönden gelen Janata Express treni ile çarpıştı.

Yerel medyada çıkan haberlere göre; kaza anında trenler, başkent Delhi’ye 950 kilometre uzaklıktaki Machak Nehri’nin üzerindeki bir köprüde bulunuyordu.

Hintli yetkililer faciada 300 kişinin yara almadan kurtulduğunu bildirdi.
Demiryolları Sözcüsü Anil Saksena, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Bu talihsiz kaza, raylardaki ani su baskınından dolayı meydana geldi; yol çöktü ve Kamayani Express’in son altı vagonunun raydan çıkmasıyla sonuçlandı. Bu tren raydan çıktı, sonrasında eşzamanlı olarak yan hatta karşı yönden bir tren geliyordu. Bu tren de ani su baskını durumuyla karşılaştı” dedi. Saksena, en az iki vagonun kısmen nehir sularına gömüldüğünü de sözlerine ekledi.
Hindistanda 12 bin yolcu treni her yıl 23 milyon yolcuyu taşıyor. Yaşanan bu son facia tren yolu seyahetindeki riskleri bir kez daha gözler önüne serdi.
Geçtiğimiz mart ayında Hindistan’ın kuzeyinde yer alan Uttar Pradesh bölgesinde meydana gelen tren kazasında 34 kişi hayatını kaybetmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here