Sancaktepe’de, ruhsatı iptal edilen inşaatın temelinde biriken suya düşen 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti. Gencin cesedi, biriken suyun tahliyesinin ardından çıkartıldı. Geçtiğimiz yıl da 26 yaşındaki başka bir genç, aynı inşaattan su birikintisine düşüp yaşamını yitirmişti.

Cihan Haber Ajansı’nın haberine göre, olay saat 22.00 sıralarında Atatürk Mahallesi Uysal Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, 6 katlı apartman inşaatının temelinde yağmur nedeniyle oluşan su birikintisine Gökhan Şengöz (18) isimli genç düştü.

İtfaiye ekiplerinin arama çalışmalarından sonuç alınamayınca suyun tahliye edilmesine karar verildi. İtfaiye ekipleri su tahliye makinesiyle temelde biriken suyu boşaltmak için çalışma başlattı. Bu sırada olay yerine gelen deniz polisine bağlı dalgıçlar da arama çalışmalarına katıldılar. Arama çalışmaları sonucunda 09.00 sıralarında cesede ulaşan kurtarma ekipleri, Şengöz’ün cesedini inşaatın içerisine alarak olay yeri inceleme ekiplerine teslim etti.

Bir yılda ikinci cinayet

6 Haziran 2014 tarihinde 26 yaşındaki Mehmet Ali Yılmaz da aynı inşaatın 2. katından temelde biriken suya düşmüş ve hayatını kaybetmişti.

Konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren Sancaktepe Belediyesi Meclis Üyesi Servet Baylan, inşaatın 2008 yılında İSKİ’nin açtığı dava sonucunda ruhsatının iptal edildiğini, bu nedenle de terk edilmiş halde beklediğini söyledi. Baylan, “Burada daha önce de yine ölümlü bir kaza oldu. Bu konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne önergeler verdik ve Sancaktepe Belediyesi’ne de geçen gün bu durumdaki ruhsatları iptal edilmiş binaların ne olacağını sorduğumuzda da, ‘bizden çıktı, biz de bekliyoruz’ şeklinde cevaplar verildi. Önlem alınmazsa bu tür kazalar devam edecektir. Yeterli önlem alınsaydı bu binalara kimse giremez ve böyle kazalar da olmazdı.” diye konuştu.

Şengöz’ün cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

kaynak: yapi.com.tr

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here