Ana Sayfa Kütüphane Ulaşım 1 Notları - Çukurova Üniversitesi

Ulaşım 1 Notları – Çukurova Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi Hocalarından Öğr. Gör. Dr. Neslihan SEÇKİN’ın  Ulaşım 1 Slaytları. Ulaştırma dersi için tüm mühendislik öğrencilerinin arşivinde bulunması gereken bir arşiv.
1.GİRİS
İyi bir karayolu ağının sağladığı ulasım kolaylığı birülke için çok yönlü kalkınma açısından büyük bir iticigüçtür. ilk insanlar için yer değistirme yani seyahat veya birmalın tasınması yaya ölçüleri içinde kalmısken, daha sonra hayvanlar kullanılmıs ve nihayet günümüzde hızla gelisen teknoloji sayesinde sehirler hatta ülkeler arası günübirlik seyahatler olağan hale gelmistir. Ancak lehte olan bu gelismelerin olumsuz etkileri kısa zamanda görülmüs, artan trafiğin yol açtığı gecikmeler, hızla artan trafik kazaları, trafik mühendisliği biliminin önemini iyice artırmıstır.

İndirmek veya çevrimiçi okumak için tıklayın.

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

1 YORUM

  1. ÇÜ inşaattaki ulaştırma anabilim dalı hocası kıtlığında (bir tane yoktu yahu :)) büyük sabırla aslen hidrolik hocası olmasına rağmen anlattı neslihan hoca dersleri.
    Ders notu güzelde dinleyen olmadığı için anlayan da pek olmuyordu :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Japon Deprem Uzmanı: ”30 Yıl İçerisinde 1999 Depremi Tekrar Edebilir!”

Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, “Devlet ve belediyelerin yaptığı çalışmalar ile Türkiye’nin depreme hazırlıklı olması, hasarı yüzde 70 oranda düşürebilir” olduğunu söyledi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi...

Uzmanlık ve Mühendislik