Ana Sayfa Güncel Haberler Gayrimenkul Değerleme Uzmanları İçin Tecrübe Eğitimi Kaldırıldı

Gayrimenkul Değerleme Uzmanları İçin Tecrübe Eğitimi Kaldırıldı

- Reklam-

Gayrimenkul Değerleme Uzmanları İçin Tecrübe Eğitimi Kaldırıldı

3 yıllık tecrübe şartını sağlamayan Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarının ve Konut Değerleme Uzmanlarının, Sermaye Piyasası Kurulunca düzenlenen mesleki ve uygulamalı eğitimine katılarak başarılı olması durumunda 3 yıllık tecrübe şartının sağlandığı sayılan karar iptal edildi!

Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansını yeni alanların 3 yıllık tecrübe şartını düzenlenen bir eğitim aracılığıyla sağlaması durumu spk.gov.tr’de yer alan 18 Nisan 2019 tarihli duyuruya göre kaldırıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun web sitesinde yer alan söz konusu duyuru:

SPK Kurul Karar Organı’nın 18/04/2019 tarihli ve 23/532 sayılı Kararı’na göre yapılan duyuruda Kurulumuzun “Gayrimenkul Değerleme Uzmanları ve Konut Değerleme Uzmanları İçin Aranan Tecrübe Koşulunun Uygulama Esasları” başlıklı 19.08.2014 tarih ve 2014/24 sayılı Kurul Bülteni ile kamuya duyurulan 17.07.2014 tarihli ve 22/735 sayılı İlke Kararı’nın “Ortak Düzenlemeler” başlıklı bölümünde yer alan “Yukarıdaki bentler uyarınca 3 yıllık tecrübe şartını tevsik eden rapor sunamadığı veya diğer şartları taşımadığı için başvurusu kabul edilmeyen adaylar, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. tarafından düzenlenecek ve içeriği Kurulca onaylanacak mesleki uygulamalı eğitim programına katılmaları ve başarılı olmaları halinde tecrübe şartını sağlamış sayılacaklardırifadesinin çıkarılmasına ve bu kapsamda değerleme uzmanlarının mesleki tecrübelerinin Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. tarafından düzenlenen eğitim programı ile sağlanması uygulamasına 19.04.2019 tarihi itibariyle son verilmesine karar verilmiştir.

- Reklam-

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
KaynakSPK
İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

7 YORUM

  1. 1 günde verilen kararla birçok insan mağdur olmuş durumdadır. Aralık ayında sınavda 2 dersten geçtim. Sınava girdiğim dönemde sisteme göre 1 haftalık eğitimle değerleme uzmanı olunabiliyordu ve ben bu sistem üzerinden sınav ücreti yatırdım, sınava hazırlandım ve sınava girdim. Şimdi diyorlar ki bu sistem değişti, 3 yıl tecrübe şartı geldi. Eğer bu sistem değişecekse ya belirli bir süre verilmeliydi ya da 19.04.2019 tarihine kadar sınava girmemişler için geçerli olmalıydı. En azından tek ders bile olsa dersten geçenler için bu şart kaldırılmamalıydı. Bu durum oyunun ortasında kuralları değiştirmek gibi bir şeydir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TOKİ’den Hasar Gören Eskişehir Stadı ile İlgili Açıklama!

TOKİ Yeni Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun hasarlı kısımlar için yaptığı açıklama "inceleme sonucunda kısmi hasarların birkaç gün içinde netleşeceğini ve hasarın ivedilikle giderileceğini" belirtti. DHA'da yer...