Ana Sayfa Kütüphane Kişisel Gelişim Dört Yıllık Tecrübelerim - Dersler

Dört Yıllık Tecrübelerim – Dersler

Merhabalar değerli okuyucular,

Dört yıllık tecrübelerim adlı bir yazı dizisi ile yazarlığa başlamak istedim. Bu serinin özellikle inşaat mühendisliği bölümünü tercih edecek veya tercih etmiş ve daha yolunda başında olan arkadaşlarıma fayda sağlayacağı inancındayım. Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 4.yılımdayım ve bu 4 senede oldukça önemli tecrübeler edindim,bunları sizlerle paylaşacağım, bugünkü yazımda konu ”Dersler” olacaktır, ilerleyen yazılarda ise farklı konulara ”Dört Yıllık Tecrübelerim” başlığı altında değinmeye devam edeceğim.

Lao Tzu bir sözünde ”Binlerce kilometrelik bir yolculuk ilk adımın atılmasıyla başlar.” der. Üniversite hayatı da tam olarak bunun göstergesidir, mezuniyet gününe kadar yolculuğunuz devam edecektir.

Bölüm dersleri hakkındaki tecrübelerime geçecek olursam, öncelikle her birey gibi tamamını eksiksiz dinlemenizi, aldığınız notları kesinlikle atmamanızı, sadece derste öğrenilenle yetinmeyip araştırma içinde olmanızı öneririm. Üniversiteler araştırmanın,tartışmanın olması gereken yerlerdir, bilim daima kendini günceller. Bölümümüzle ilgili olarak bazı birbirine bağlı olan yani birbirini tamamlayıcı dersler yer almakta bu derslere bir kat daha fazla önem vermenizi tavsiye ederim. Örnek verecek olursam Statik-Mukavemet-Yapı Statiği dersleri üstüne koyarak ilerleyen her birini öğrenmek için bir öncekini iyi hazmetmiş olmanızı gerektiren derslerdir. Bu derslerde bilmeden, soru ezberleyerek geçmek bir sonrakini anlamakta güçlük yaratacaktır. Tamamı sayısal sorulardan ibaret olan bir dersin sözel kısımlarına çalışmamak sizi sınav günü olumsuz etkilemese de mesleki kültür açısından olumsuz etkileyecek ve teknik terim açısından zayıf kılacaktır.Birinci sınıfta almış olduğunuz Matematik dersini iyi bitirmemiş olmanız üst sınıflarda alacağınız derslerin sorularını çözerken sizi zor durumda bırakacaktır.

Yolun uzun olduğunun farkındayım, daha ben birinci sınıfım vaktim çok derseniz ilk hatayı yapmış olacaksınız, insanın hayatta hep ertelemeler yüzünden geride kaldığını unutmayın.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

 

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


 

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
İnş.Müh.Anıl Doğancı
İnş.Müh.Anıl Doğancı
İnşaat Mühendisi / Bursa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Denizli kentinde yaya akımlarının analizi – Makale

Denizli kentinde belirli noktalardaki yaya akımlarının analizi Özet Yayalar, şehir planlamasında dikkate alınması gereken önemli paydaşlardan biridir. Ancak yaya akımları, yaya geçitlerinin ve yaya kaldırımlarının tasarımında...

Yeni Ordu Stadı yıl sonunda açılıyor

Yeni Ordu Stadı yıl sonunda açılıyor Ordu’nun Altınordu ilçesinde inşa edilen 20 bin kapasiteli yeni stat aralık ayında sporun hizmetine açılacak. AK Parti Ordu İl Başkanı...

TOKİ Başkanı Bulut’tan konut kampanyalarıyla ilgili açıklama

 TOKİ Başkanı Bulut "Öncelikli hedefimiz dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak" TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan kampanyalar ve dar gelirli...

Yapılarda Su Yalıtımı Semineri – İnş. Yük. Müh. Cem ERCAN

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve İnşaat Yüksek Mühendisi Cem ERCAN'ın hazırladığı Yapılarda Su Yalıtımı semineri. 

SON YORUMLAR