Ana Sayfa Kütüphane Kişisel Gelişim Dört Yıllık Tecrübelerim - Sosyal Hayat ve Öğrenci Kulüpleri

Dört Yıllık Tecrübelerim – Sosyal Hayat ve Öğrenci Kulüpleri

- Reklam-

Merhaba değerli okuyucular,

İlk yazımın ardından ”Dört Yıllık Tecrübelerim” adı altında ikinci yazıma başlıyorum, umarım ilk yazımı keyifle okumuşsunuzdur. Bu yazımda ”Sosyal hayat ve öğrenci kulüpleri” konularına değineceğim.

Sosyal hayat veya sosyallik hayatın her aşamasında gerekli olan ve kişilerin sevgiye ihtiyaç duyması ile başlayan bir serüvendir. Sosyal hayatında iyi ilişkiler kuran bireyler, hayatında başarılı olmakta ve ekip çalışmaları ile zorluklara karşı güçlü durmaktadır. Bu konu hakkında Steve Jobs şöyle demektedir: ”Hepimiz gerçekliği sembol isimlere indirgemeye bayılırız ama Süpermen’in modası geçeli çok oldu. Dikkate değer bir başarı elde etmek ancak ekip işidir.” Bir atasözü de der ki ”Birlikten kuvvet doğar.” Sosyalliği iyi olan, ikili ilişkilerde hitap yeteneği güçlü insanlar bu birlikteliği başaranlardır. Tam bu konuda öğrenci kulüpleri konusuna giriş yapmak istiyorum, öğrenci kulüpleri birliğin üst düzeyde kurulduğu, her bireyin karınca misali çalışıp işin sonunda bir başarı ortaya çıkardığı oldukça faydalı oluşumlardır. Üniversite hayatım boyunca kendi üniversitemin İnşaat Mühendisliği Kulübü’nde çalıştım, hala da çalışmaktayım, ayrıca geçen sene yönetim kurulu başkanlığını yaptım. Farklı üniversitelerin düzenlediği İnşaat Mühendisliği Kariyer Günleri gibi etkinliklerde yer aldım. Özellikle yeni başlamış arkadaşlara öğrenci kulüplerinde yer almalarını kesinlikle öneririm. Bu kulüplerde hem mesleki seminer, teknik gezi, kariyer günleri gibi etkinliklere katılarak kişisel gelişimlerini sağlayacaklarını hem de baştan beri bahsettiğim sosyalleşme anlamında fayda sağlayacaklarını düşünüyorum. Öğrenci kulüpleri vasıta ile firmalardan staj ve iş imkanı da sağlayabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım faydalı bir yazı olmuştur. Daha detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Müh.Anıl Doğancı
İnş.Müh.Anıl Doğancı
İnşaat Mühendisi / Bursa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İlk iş gününde inşaattan düşerek yaralandı

Bursa'da inşaatta çalışmaya başlayan işçi, ilk iş gününde 1'inci kattan düşerek yaralandı. Olay, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı devam eden inşaatta meydana geldi. Edinilen...