Merhaba arkadaşlar;

Sanal şantiye ekibinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere bugüne kadar edinmiş olduğum bilgiler çerçevesinde ve öğrendiğim kadarıyla paylaşımlar yapacağım. Halkla ilişkiler ve reklamcılık alanından mezun oldum. İletişim bize verilen mesajın doğru anlaşılması ve bu anlama doğrultusunda ikili ya da grup ilişkileri kurmamızda yardımcı olmaktadır. iletişim kurarken bize verilen mesajı iyi anlamak, iyi analiz edebilmek ve karşı tarafa en güzel şekilde aktarmak önemlidir.

Öncelikle iletişim nedir sorusunu cevaplayayım. İletişim; kişilerin duygu, düşünce, davranışlarını sözlü ya da yazılı olarak kaynaktan hedefe doğru aktarmasıdır. Toplum olarak iyi bir ilişki, iletişim ortamına hasret kaldığımız doğrudur. Herkes okullarda, seminerlerde ya da kurslarda iletişim alanında çeşitli eğitimler almaktadırlar. Fakat hangimiz bu eğitimlerde öğrendiklerimizi uyguluyoruz ya da bu eğitimler ne kadar gerçekçi, ne kadar öğretici bunu da sorgulamadan geçemiyorum. İnsan ilişkilerinin sağlıklı devam etmesi için birbirleri ile sağlıklı iletişim kurmalıdırlar.

iletişim sadece konuşmak değildir. iletişim kurmak eğitmek, paylaşmak, dinlemek, öğrendiklerini yaymaktır. Kişi ya da kişilere konunun amacını, bilgiyi ve bunu neden yaptığını belli etmek karşımızdaki kişileri etkilemek için yapılır. Günümüzde iletişimin önemi artmaktadır. Çünkü çağımız ‘ enformasyon çağı ‘ olarak adlandırılmaktadır.

 

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here