Ana Sayfa Güncel Haberler Müteahhit ve Şantiye Şeflerinin o belgeye imza atma yükümlülüğü kaldırıldı

Müteahhit ve Şantiye Şeflerinin o belgeye imza atma yükümlülüğü kaldırıldı

Yapı müteahhitleri ve şantiye şeflerinin yapı ruhsatı belgesi ve yapı kullanma izin belgesine imza atma zorunluluğu kaldırıldı.

Yapı müteahhitleri ve şantiye şeflerinin yapı ruhsatı belgesi ve yapı kullanma izin belgesine imza atma zorunluluğu 28 Temmuz 2017 tarihli 30137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile kaldırıldı.

Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları İle Şantiye Şefleri Ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklik şöyle:

Yapılan bu değişiklikler sonucunda yapı müteahhitleri ve şantiye şeflerinin yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesine imza atma zorunluluğu kaldırılmış oldu.

Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları İle Şantiye Şefleri Ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmeliğin en güncel haline buradan ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi yorum bölümümüze yazabilirsiniz.

Mustafa AKSU
İnşaat Mühendisi

Bu yazı aktif bağlantı ile kaynak gösterilerek kullanılabilir. Harici kullanmak kesinlikle YASAKTIR.

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

5 YORUM

  1. YAPI DENETİM ŞANTİYE ŞEFLERİ MÜTEAHHİTLERDEN MAAŞLARINI ZOR ALIYORLAR AMA İŞİN SONUNDA BELEDİYELER ŞANTİYE ŞEFİNE YAPI KULLANIM İÇİN İMZA ATMALARI ZORUNLU DEYİNCE İŞVEREN MECBUREN TÜM BORCUNU ÖDÜYOR.ŞİMDİ BU MADDE İLE ZORUNLULUK ORTADAN KALKINCA ŞANTİYE ŞEFLERİ DAHADA SIKINTIYA GİRER.

  2. YAPI DENETİM ŞANTİYE ŞEFLERİ MÜTEAHHİTLERDEN MAAŞLARINI ZOR ALIYORLAR AMA İŞİN SONUNDA BELEDİYELER ŞANTİYE ŞEFİNE YAPI KULLANIM İÇİN İMZA ATMALARI ZORUNLU DEYİNCE İŞVEREN MECBUREN TÜM BORCUNU ÖDÜYOR.ŞİMDİ BU MADDE İLE ZORUNLULUK ORTADAN KALKINCA ŞANTİYE ŞEFLERİ DAHADA SIKINTIYA GİRER.

  3. Arkadaşlar, benim anladığım kadarıyla ” müteahhit ve şantiye şefinin ruhsatta ve iskanda imza yükümlülüğü kalkmış” Korkulduğu üzere şantiye şefi zorunluluğu kalkmamış. Yani şantiye şefi yine bulundurmak ve evraklarını teslim etmek zorundalar. Sadece belediyeye ve notere gidip imza atma yükümlülüğü kalkmış.

  4. Arkadaşlar, benim anladığım kadarıyla ” müteahhit ve şantiye şefinin ruhsatta ve iskanda imza yükümlülüğü kalkmış” Korkulduğu üzere şantiye şefi zorunluluğu kalkmamış. Yani şantiye şefi yine bulundurmak ve evraklarını teslim etmek zorundalar. Sadece belediyeye ve notere gidip imza atma yükümlülüğü kalkmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Mahalle yolundaki çökme tünel inşaatını durdurdu

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Budak köyünün Dikmeler Mahallesi yolunda çökme meydana geldi. Suyu kesilen sondaj kuyusunun çökmesi sonucu gerçekleştiği tahmin edilen olay üzerine Kürtün...